Szczecin

Szczecin to stolica oraz największe miasto województwa zachodniopomorskiego, położone na Pobrzeżu Szczecińskim. Szczecin jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni miastem Polski. Studiować w Szczecinie mogą zarówno osoby marzące o karierze lekarza, humaniści jak i ścisłowcy. Kierunki oferowane na uczelniach takich jak Uniwersytet Szczeciński czy Pomorski Uniwersytet Medyczny oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, przyciągają co roku do Szczecina coraz więcej studentów.

Każda uczelnia w Polsce, wydaje studentom legitymacje studenckie ELS. Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS potwierdza status studenta. Może też pełnić rolę karty bibliotecznej oraz karty miejskiej. Legitymacja upoważnia do ustawowych zniżek (np. -51% na bilety PKP) i rabatów studenckich. Każda legitymacja, aby mogła być uznana za ważną, musi posiadać aktualną naklejkę  ELS.  Naklejka na elektroniczną legitymację studencką posiadać musi aktualną datę ważności. Wszystkie hologramy do legitymacji studenckiej na polskich uczelniach posiadają też znak orła i znak RP. Naklejki studenckie do studenckiej legitymacji elektronicznej mogą też być kolekcjonowane. Kolekcjonerskie naklejki są identyczne jak te studenckie. Każdy hologram posiadać musi też specjalne zabezpieczenie w formie „plastra miodu”.

Poniżej przedstawiamy listę uczelni w Szczecinie, dla których posiadamy odpowiadające im hologramy ELS. Jeśli nie ma na niej Twojej uczelni, nie martw się! Posiadamy uniwersalne egzemplarze dla każdej uczelni w kraju!

 1. Uniwersytet Szczeciński – US
 2. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie – PUM
 3. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie – ZUT
 4. Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie – ZSB
 5. Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu – Wydział Zamiejscowy w Szczecinie – WSEiT
 6. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu – Wydział Ekonomiczny w Szczecinie – WSB
 7. Akademia Morska w Szczecinie – AM
 8. Akademia Sztuki w Szczecinie – MS
 9. Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum – SSWCB
 10. Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Szczecinie – WSAP
 11. Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie – WSH
 12. Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie – WSIE
 13. Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Szczecinie – WSTE
 14. Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie – Wydział Zamiejscowy w Szczecinie – WSP
 15. Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu – Wydział Zamiejscowy w Szczecinie – WSZUiE