Znaczek z hologramem

ZNACZEK Z HOLOGRAMEM – INFORMACJE PODSTAWOWE 

Znaczek z hologramem to niewielkich rozmiarów kawałek celofanu. Jest on specjalnie zdobiony i posiada wiele cech charakterystycznych. Wyróżnia się właśnie zdobieniem. Często określa się go mianem pieczątki XXI wieku, gdyż obecnie to właśnie hologram potwierdza autentyczność jakiegoś dokumentu. Naklejki hologramowe możemy znaleźć na dokumentach takich jak: legitymacja studencka, karta studencka czy ISIC. Hologram na legitymacji potwierdza jej ważność oraz obecność studenta na liście danej uczelni.

ZNACZKI Z HOLOGRAMEM ELS NA UCZLENIACH

Znaczek hologramowy powstaje z wykorzystaniem technologii laserowej i jest efektem specjalnej obróbki, wykorzystywanym aby uzyskać efekt w postaci trójwymiarowego obrazka, który z kolei znajduje liczne zastosowania. Hologram używany jest m.in. na uczelniach wyższych do potwierdzania ważności legitymacji ELS. Hologramy els są identyczne dla wszystkich uczelni. Każda naklejka els zawiera niezbędne elementy, wymagane przez rozporządzenie Ministerstwa Edukacji. Są to: znak orła, znak RP, specjalne zabezpieczenie w formie „plastra miodu” oraz laserowo nacinana data ważności.

ZNACZKI ZARÓWNO DLA STUDENTÓW I KOLEKCJONERÓW – CZYM SIĘ RÓŻNIĄ?

Nalepki hologramowe znalazły przede wszystkim zastosowanie w szkolnictwie wyższym. Istnieją także wersje kolekcjonerskie naklejek ELS, które nie są przeznaczone dla oznaczania prawdziwych dokumentów. Naklejki dla kolekcjonerów różnią się od studenckich tylko zastosowaniem, poza tym są one identyczne! Posiadają takie same cechy charakterystyczne. Obecnie kolekcjonowanie znaczków els staje się coraz bardziej popularne zarówno wśród studentów, ale także osób które nie były nigdy związane z żadną z uczelni wyższych.

Nalepka kolekcjonerska ELS 31-03-2019 – aktualne hologramy dla kolekcjonerów już dostępne!