Filatelistyka

FILATELISTYKA – INFORMACJE PODSTAWOWE

Filatelistyka to popularne od wieków hobby, które polega na zbieraniu rożnego rodzaju produktów pocztowych, m.in.: znaczków pocztowych, datowników okolicznościowych, całostek, całości pocztowych i kopert FDC. Nazwa tego hobby pochodzi z XIX wieku, a dokładnie jej powstanie datuje się na  1864 r.. Za twórcę pojęcia „filatelistyka” uchodzi francuski kolekcjoner Georges Herpin. Nazwa to połączenie dwóch greckich wyrazów – philein i ateleia, co  oznacza zamiłowanie do zbierania znaczków pocztowych. Dziś obchodzony jest nawet Dzień Filatelisty, który w Polsce przypada na 6 stycznia.

FILATELISTYKA WE WSPÓŁCZESNYM WYDANIU

Obecnie, w wyniku braku odpowiedniego terminu dla kolekcjonowania naklejek hologramowych, ich zbieranie również nazywa się filatelistyką. Kolekcjonowanie hologramów staje się coraz bardziej popularne, głównie dlatego, że same hologramy stają się coraz bardziej powszechne i są wykorzystywane co coraz liczniejszych płaszczyznach. Naklejki hologramowe chronią i zabezpieczają wszelkiego rodzaju dokumenty. Popularne stały się m.in. naklejki hologramowe na legitymacji studenckiej ELS. Coraz więcej uczelni korzysta z nich do potwierdzania ważności ELS. Dzięki potwierdzonej naklejką legitymacji studenci mogą korzystać z ulg i zniżek studenckich.

NAKLEJKI STUDENCKIE ELS

Hologram studencki na legitymację  ELS to stempel, który służy do uwierzytelniania legitymacji studenckich ELS, międzynarodowych kart ISIC i innych dokumentów, dzięki którym studenci mogą korzystać ze zniżek i ulg studenckich. Naklejki hologramowe to nacinane kawałki folii, poddawane laserowej obróbce w celu uzyskania oryginalnego rodzaju wzoru.  Na każdej naklejce znajduje się znak orła, znak RP oraz data określająca termin ważności. Każdy hologram posiada też specjalne zabezpieczenie w postaci „plastra miodu”. Dzięki swoim charakterystycznym elementom, znaczki els stają się coraz bardziej popularne i każde z nich może stanowić okaz w zbiorach każdego profesjonalnego filatelisty.

Hologramy kolekcjonerskie dla studentów 31-03-2019 ELS – zamów naklejkę i zostań filatelistą!