Edukacja wyższa

EDUKACJA WYŻSZA – INFORMACJE PODSTAWOWE 

Edukacja wyższa to etap, który następuje po ukończeniu szkoły średniej. Studia wyższe nie są obowiązkowe. Kwestia studiowania jest indywidualną decyzją każdego maturzysty. Nas studia można ubiegać się tak naprawdę w każdym wieku. Edukację wyższą mogą jednak podjąć tylko osoby, które zdały egzamin maturalny. Jest on niezbędny do wzięcia udziału w rekrutacji na studia wyższe w Polsce.

STUDIA – KTO MOŻE JE PODJĄĆ?

Studia w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. Studia w Polsce można podjąć zarówno na uczelniach prywatnych jak i publicznych. W związku z coraz większym zainteresowaniem kształceniem wyższym w Polsce jest ich coraz więcej. Studiowanie na uczelni publicznej w trybie stacjonarnym nie wymaga uiszczania żadnych opłat za sam fakt studiowania. Studenci kierunków zaocznych lub niestacjonarnego muszą uiszczać opłaty. W przypadku studiów niestacjonarnych, znacznie łatwiejsze jest łączenie edukacji wyższej z pracą.

 

STUDIA – BENEFITY Z POSIADANIA ELS

Każdy kto zdecyduje się na studiowanie na uczelni wyższej w Polsce, niezależnie czy są to studia stacjonarne, czy niestacjonarne, otrzymuje ELS – Elektroniczną Legitymację Studencką, która potwierdza status studenta oraz pozwala na korzystanie z ulg i rabatów studenckich. Dzięki ważnej ELS studenci mogą kupować ulgowe bilety na przejazdy komunikacją miejską i kolejami PKP. Ponadto mogą korzystać ze zniżek w kawiarniach i restauracjach czy kinach. Aby legitymacja była ważna musi posiadać ważną naklejkę hologramową ELS.

 

Hologramy na legitymację ELS 31-03-19 już w sprzedaży– zamów już dziś!