Dzień rektorski

DZIEŃ REKTORSKI – INFORMACJE PODSTAWOWE 

Dzień rektorski jest dniem wolnym od zajęć  zarówno dla studentów dziennych jak i studentów zaocznych. Dzień rektorski, jak sama nazwa wskazuje, jest dniem ustanawianym przez rektora danej uczelni. W związku z tym w tym dniu na całej uczelni nie odbywają się żadne zajęcia –  na wszystkich wydziałach są one bowiem odwoływane. Decyzja nie dotyczy więc konkretnych jednostek uczelni, ale całego uniwersytetu.

DZIEŃ REKTORSKI – KIEDY JEST USTANAWIANY?

Zazwyczaj o dniach rektorskich, rektor uczelni decyduje już na początku roku akademickiego. Planuje on wówczas  dni, które może ustanowić wolnymi. Zazwyczaj dni rektorskie przypadają w okolicy świąt, tak aby studenci z odległych miejsc w Polsce mogli dojechać do domu lub wrócić na uczelnię w tym czasie. Poza dniami około-świątecznymi, dni rektorskie są również ustanawiane w nagłych przypadkach. Rektor poza dniami rektorskimi ma prawo zarządzić też godziny rektorskie.

LEGITYMACJA STUDENCKA W CZASIE DNI REKTORSKICH

Legitymacja Studencka ELS z ważną naklejką studencką ELS gwarantuje takie same przywileje studentowi nawet w czasie dni rektorskich. Może on wówczas korzystać ze zniżek na przejazdy komunikacją miejską, w restauracjach, czy kawiarniach. Studenci nie muszą obawiać się, że w tym dniu będą się musieli obyć bez zniżek. Należy jednak pamiętać, że by legitymacja była uznana za ważną musi posiadać ważną naklejkę studencką ELS. Hologramy els można też kolekcjonować.

Hologramy kolekcjonerski na legitymacje 31-03-2019 – kup teraz do kolekcji!