Duplikat hologramu

HOLOGRAM – INFORMACJE PODSTAWOWE

Hologram to naklejka trójwymiarowa. Odczyt hologramu to dwa niezależne od siebie obrazy przestrzenne – 3D. Hologramy stosowane są jako zabezpieczenia. Hologramy mogą chronić banknoty lub dokumenty przed sfałszowaniem. W międzynarodowym rejestrze hologramów rejestrowane są indywidualne wzorce hologramów. Hologramem jest naklejka studencka ELS. Hologram studencki ELS  potwierdza ważność legitymacji studenckiej. Każda naklejka ELS to unikatowy okaz. Może służyć też jako obiekt kolekcjonerski dla filatelistów.

HOLOGRAM NA LEGITYMACJĘ STUDENCKĄ ELS

Hologramy swoje zastosowanie znalazły też w szkolnictwie wyższym. Obecnie służą one do potwierdzania ważności ELS – elektronicznych legitymacji studenckich. Naklejka ELS posiada laserowo naniesioną datę ważności, która potwierdza status studenta oraz autentyczność dokumentu oraz. Oprócz daty na hologramie els zamieszczone są inne elementy, które ustalone zostały przez przez ministerstwo.  Karta studencka ELS jest nieważna bez hologramu, bądź w sytuacji uszkodzenia nalepki. Jest to trudna sytuacja, bez legitymacji student nie może korzystać z uprawnień do zniżek i ulg studenckich. W przypadku naruszenia naklejki trzeba udać się do dziekanatu.

DUPLIKAT HOLOGRAMU ELS

W przypadku, gdy uszkodzimy hologram els lub ulegnie on zniszczeniu to cała legitymacja ELS jest uznawana za uszkodzoną, a co za tym idzie jest nieważną. Uszkodzenie takie zobowiązuje nas do udania się do dziekanatu wydziałowego, gdzie możemy złożyć podanie o wydanie duplikatu legitymacji. Wydanie duplikatu hologramu nie jest możliwe. Za wyrobienie nowej legitymacji ELS obowiązuje opłata ustanowiona przez władze uczelni. Naklejki ELS, które studenci otrzymują w dziekanacie mogą służyć również do celów kolekcjonerskich.

Hologram kolekcjonerski ELS 31-03-2019 już w sprzedaży!