Drzwi otwarte

DNI OTWARTE – INFORMACJE PODSTAWOWE

Dni otwarte, inaczej zwane dniami otwartymi to wydarzenie, które jest organizowane przez uczelnię. W czasie dni otwartych kandydaci na studia mogą zapoznać się z ofertą uczelni oraz zobaczyć jak ona wygląda. Uczelnie mogą odwiedzić wszyscy, którzy zainteresowani są kształceniem wyższym. W czasie drzwi otwartych można porozmawiać z wykładowcami, studentami oraz absolwentami. Zazwyczaj dni otwarte są przeznaczone głównie dla absolwentów szkół średnich, tegorocznych maturzystów.

DNI OTWARTE – DLA KOGO I KIEDY SĄ ORGANIZOWANE?

Dni otwarte są organizowane głównie dla maturzystów. Zazwyczaj  dni otwarte uczelni są organizowane co roku, w marcu. Maturzyści mogą dokładnie przemyśleć wybór uczelni, zapoznając się z ich ofertą.  Jest to też czas na ostateczny wybór przedmiotów maturalnych.  Egzaminy maturalne są w maju, dzięki czemu maturzyści mają całkiem sporo czasu na podjęcie decyzji. W zależności od uczelni, dni otwarte trwają różną ilość czasu – zazwyczaj odbywają się przez dwa dni, głównie w piątki lub weekend.

DNI OTWARTE NA POLSKICH UCZELNIACH

Niemal każda polska uczelnia wyższa, organizując dni otwarte, chce zachęcić maturzystów, do kształcenia się w jej murach. Dni otwarte są przeznaczone dla wszystkich osób zainteresowanych uczelnią i kształceniem wyższym. Drzwi otwarte mają przede wszystkim pokazać uczelnię z jak najlepszej strony oraz ułatwić maturzystom podjęcie decyzji dotyczącej wybory uczelni. Każdy maturzysta, który zmieni swój status na studencki i rozpocznie edukację na danej uczelni wyższej otrzyma legitymację studencką ELS. Legitymacje ELS jest ważna dzięki hologramom ELS. Naklejki hologramowe ELS można też kolekcjonować.

31-03-2019 naklejka kolekcjonerska na els – kup teraz do po okazyjnej cenie!