Doktor

DOKTOR NA UCZELNI – INFORMACJE PODSTAWOWE

Doktor na uczelni to stopień naukowy, który można uzyskać po obronie pracy doktoranckiej oraz ukończeniu studiów doktoranckich trzeciego stopnia. Aby móc podjąć studia trzeciego stopnia należny ukończyć studia pierwszego i drugiego stopnia lub studia jednolite, które z reguły trwają pięć lat. Zazwyczaj, aby zakwalifikować się na studia doktoranckie wymagane jest posiadanie publikacji naukowych oraz napisanie pracy magisterskiej na ocenę bardzo dobrą. Rekrutacja zależna jest od uczelni.

STUDIA DOKTORANCKIE – JAK WYGLĄDAJĄ?

Aby móc tytułować się doktorem nauk, należy nie tylko skończyć studia doktoranckie, lecz także obronić pracę doktorancką.  Obrona to zwieńczenie toku studiów. W trakcie studiów doktoranckich, doktorant przygotowuje się do napisania pracy. Otwarty zostaje też przewód doktorski, w trakcie którego prowadzi się badania naukowe, których przebieg oraz efekty mają być opisane w końcowej pracy. W czasie studiów doktoranckich, doktorant musi uczęszczać na zajęcia, a także prowadzić zajęcia dla studentów niższych stopni.

LEGITYMACJA STUDENCKA DLA DOKTORANTA

Doktoranci posiadają legitymację doktorancką. Upoważnia ona doktorantów do korzystania ze zniżek w restauracjach, kawiarniach czy komunikacji miejskiej. Legitymacja, aby była uznana za ważną musi posiadać aktualna naklejkę hologramową ELS. Osoby, które ukończyły studia doktoranckie i obroniły pracę, tracą status doktoranta. Uzyskując tytuł doktora, nie mogą korzystać dłużej z gwarantowanych zniżek. Możliwe jest jednak kolekcjonowanie naklejek z hologramami ELS.

Naklejka na legitymację ELS 31-03-2019– kup do kolekcji!