Doktor habilitowany

DOKTOR VS DOKTOR HABILITOWANY – RÓŻNICE

Zarówno doktor jak i doktorem habilitowany, aby zdobyć swój tytuł musi ukończyć studia trzeciego stopnia oraz obronić rozprawę doktorską. Habilitacja jest etapem wyżej – następuje bowiem już po uzyskaniu tytułu doktora. Doktor habilitowany to najwyższy tytuł naukowy w Polsce. Może on recenzować rozprawy, a także samodzielnie prowadzić edukację w szkołach wyższych. Jest on uprawniony do ubiegania się o tytuł naukowy profesora.

DOKTOR HABILITOWANY – KIEDY MOŻNA UZYSKAĆ TYTUŁ?

Do habilitacji przystąpić można po ukończonych studiach doktoranckich. O tytuł doktora habilitowanego najczęściej ubiegają się osoby, które swoją przyszłość zawodową wiążą z uczelnią wyższą. Tytuł doktora habilitowanego wiąże się ze zwiększoną pracą naukową.

DOKTOR HABILITOWANY – CZY POSIADA LEGITYMACJĘ STUDENCKĄ?

Doktor habilitowany nie jest już studentem- nie kształci się na uczelni wyższej. Legitymacja studencka jest dedykowana studentom studiów pierwszego, drugiego oraz trzeciego stopnia. W związku z tym doktorowi habilitowanemu nie przysługuje legitymacja studencka. Osoby, które nie posiadają legitymacji ELS mogą jednak  rozpocząć kolekcjonowanie hologramów ELS. Każda naklejka to unikatowy okaz, który wzbogaci kolekcję także każdego profesjonalnego filatelisty.

Naklejka kolekcjonerska na ELS 31-03-2019 – kup teraz!