Darmowe przejazdy komunikacją

KOMUNIKACJA MIEJSKA – ZNIŻKI

Dzięki komunikacji miejskiej możemy podróżować w rożnych miastach w Polsce autobusami, tramwajami, czy metrem lub szybką koleją miejską (SKM). Możliwe jest zdobycie ulgowego biletu na takie przejazdy. Za ustalanie zniżek odpowiadają zarówno władze państwo. Zniżkę otrzymać mogą między innymi studenci, posiadający legitymację studencką z ważną naklejką ELS. Aby otrzymać zniżkę na przejazdy komunikację miejską, posiadacz legitymacji nie może przekraczać 26. roku życia.

DARMOWY PRZEJAZD KOMUNIKACJĄ – CZY TO MOŻLIWE?

Darmowe przejazdy komunikacją są możliwe 22 września.  Co roku tego dnia w Polsce obchodzony jest Dzień Bez Samochodu. W ramach obchodów tego święta komunikacja we wszystkich miastach jest darmowa. Dzień ten oraz oferowana darmowa komunikacja ma zachęcić pasażerów przeniesienia na podróże komunikacją miejską. Jest to niezwykle ważne dla ochrony środowiska. Do darmowych przejazdów komunikacją miejską są uprawnione niektóre grupy osób takie jak: posłowie i senatorowie, inwalidzi wojenni i wojskowi oraz przewodnik towarzyszący inwalidzie wojennemu lub wojskowemu zaliczonemu do I grupy inwalidzkiej oraz cywilne niewidome ofiary działań wojennych.

LEGITYMACJA STUDENCKA, A PRZEJAZDY KOMUNIKACJĄ?

Legitymacja ELS pozwala studentom na korzystanie z ulgowych biletów na komunikację miejską. ELS jest dokumentem potwierdzającym status studenta. Aby mogła być uznana za ważną i zaakceptowana na legitymacji takiej musi znajdować się ważny hologram z aktualną datą ważności. Ze zniżki na komunikację miejską studenci korzystać mogą do 26. roku życia. Legitymacja studencka ELS  może być  jednocześnie kartą miejską. Jest to niezwykle dogodne rozwiązanie. Naklejki ELS mogą być nie tylko przyklejane na legitymację, ale także kolekcjonowane przez filatelistów.

Hologramy kolekcjonerskie ELS 31.03.2019 – zamów już dziś i dołącz do grona kolekcjonerów!