Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

UE Katowice

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach powstał w 1937 roku i jest największą i najstarszą szkołą biznesu w regionie, jedną z najlepszych uczelni w Polsce. UE Katowice postrzegane jest jako wyróżniające się centrum badań i edukacji o wartościowym dla życia gospodarczego regionu, a także ważnym partnerem na arenie międzynarodowej.

 

UE Katowice Kierunki i Wydziały

Każdego roku ponad 11 000 studentów kształci się na UE w Katowicach na studiach na poziomie licencjackim, magisterskim, doktoranckim i podyplomowym na pięciu wydziałach:

  • Wydział Biznesu, Finansów i Administracji
  • Wydział Ekonomii
  • Wydział Finansów i Ubezpieczeń
  • Wydział Informatyki i Komunikacji
  • Wydział Zarządzania

 

UE w Katowicach Kampus Studencki

Na kampusie katowickiego UE znajduje się 184 sal dydaktycznych, w tym nowoczesne sale multimedialne i pracownie komputerowe. Uniwersytet oferuje również studentom akademik, który znajduje się około 20 minut autobusem od głównych budynków uniwersyteckich. Akademik znajduje się w pobliżu dużego osiedla studenckiego składającego się z akademików prawie wszystkich uczelni wyższych w Katowicach. Budynki na kampusie są dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych studentów i pracowników.

Co więcej, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach posiada własną pływalnię, saunę, siłownie i centrum fitness.

 

Uniwersytet Ekonomiczny Rekrutacja

Rekrutacje na uczelnię prowadzone są w specjalnym systemie elektronicznej rekrutacji. Pierwszym krokiem w procesie jest założenie indywidualnego konta rejestracyjnego, dzięki któremu można nie tylko wprowadzić dane do systemu informatycznego uczelni, ale przede wszystkim na bieżąco sprawdzać proces rekrutacji.

 

UE Katowice – Elektroniczna Legitymacja Studencka

Każdy student Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach otrzymuje na początku swojej kariery naukowej legitymację studencką z hologramem, która upoważnia go do zniżek na przejazdy komunikacją miejską oraz różnych innych rabatów. Legitymacja ważna jest tylko z aktualną naklejką na legitymację – specjalnym hologramem poświadczającym o prawdziwości dokumentu. Elektroniczna legitymacja studencka przedłużana jest co semestr.

 

Szukasz naklejki na legitymację? Tutaj kupisz kolekcjonerski hologram na legitymację studencką.