Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

WST w Katowicach

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach to niepubliczna uczelnia o profilu technicznym i artystycznym, istniejąca w Katowicach od 2003 roku.

 

WST Katowice Kierunki Studiów

Katowicka uczelnia prowadzi 8 kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia:

  • Informatyka
  • Architektura wnętrz
  • Architektura
  • Gospodarka przestrzenna
  • Budownictwo
  • Wzornictwo – Projektowanie ubioru i biżuterii
  • Grafika
  • Mechatronika

 

Katowice WST Samorząd Studencki

W ramach uczelni istnieje Samorząd Studencki, który ma za zadanie reprezentowanie interesów studentów WST przed władzami Uczelni jak i poza jej murami. Zajmuje się organizacją eventów, konferencji, akcji charytatywnych, czynnie uczestniczy w zjazdach Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej (PSRP).

 

Wyższa Szkoła Techniczna Rekrutacja

Etapy, zasady i terminy rekrutacji na studia na Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy są dokładnie opisane na stronie uczelni w zakładce przeznaczonej dla kandydatów. Rejestracja na studia odbywa się w formie internetowej. W postępowaniu kwalifikacyjnym bierze się pod uwagę przede wszystkim wyniki egzaminów maturalnych oraz wyniki wybranych przedmiotów na świadectwie dojrzałości.

 

Legitymacja Studencka z hologramem

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS opatrzona hologramem służy do weryfikacji tożsamości i statusu studenta. Wydawana jest po zakwalifikowaniu się na studia i uiszczeniu opłaty. Ważna naklejka na legitymacji upoważnia studenta do korzystania z ustawowych zniżek i rabatów studenckich, m.in. do tańszego o 51% biletu PKP. Okazując legitymację studencką mniej płaci się w teatrach, muzeach, galeriach i na koncertach. Warto pamiętać, że legitymacja studencka uprawnia do zniżek na komunikację miejską również po ukończeniu 26 r. ż.! Dzięki niej można wyrobić również kartę ISIC lub EURO26. To międzynarodowe karty, które zapewniają ubezpieczenie oraz zniżki w punktach handlowych i usługowych na całym świecie.

 

Szukasz kolekcjonerskiej naklejki na legitymacje? Zamów hologram na legitymacje studencką z wysyłką.