Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu

WSL Poznań

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu to uczelnia prywatna, która powstała w 2001 roku i od razu zajęła wiodącą pozycję na polskim rynku szkolnictwa zawodowego, zapewniając profesjonalne wykształcenie i przygotowanie absolwentów do zawodu logistyka. Wysoki poziom kształcenia jest gwarantowany przez wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i pionierski program nauczania dostosowany do potrzeb rynku.

 

Wyższa Szkoła Logistyki Kierunki i Katedry

W WSL funkcjonują w ramach Wydziału Zarządzania i Logistyki następujące katedry:

  • Katedra Nauk o Zarządzaniu
  • Katedra Ekonomii i Marketingu
  • Katedra Nauk Ilościowych i Przestrzennych
  • Katedra Systemów Logistycznych
  • Katedra Podstaw Logistyki
  • Katedra Informacji Logistycznej i Informatyki
  • Studium Języków Obcych
  • Studium Wychowania Fizycznego

WSL prowadzi studia pierwszego stopnia, w ramach których studenci mogą wybrać studia licencjackie lub inżynierskie oraz studia drugiego stopnia, w których studenci zdobywają tytuł magistra. Szkoła oferuje również studia podyplomowe. Językiem oficjalnym jest język polski, choć studenci mogą wybrać określoną liczbę kursów w języku obcym.

 

WSL Kampus Studencki i zajęcia pozaprogramowe

Kampus Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu położony jest w centrum miasta. Przystosowany jest do osób niepełnosprawnych.

Studenci mają do swojej dyspozycji nowoczesną bibliotekę. Jego księgozbiór obejmuje książki specjalistyczne, czasopisma fachowe, a także programy komputerowe i nagrania wideo. Studenci mają również dostęp do księgozbioru Instytutu Logistyki i Magazynowania, a także do bibliotek dostępnych w sieci. Pomieszczenia IT wyposażone w najnowocześniejsze oprogramowanie i sprzęt, powszechnie wykorzystywane do wspomagania działalności biznesowej przedsiębiorstw:

Studenci poznańskiej WSL mogą również rozwijać się w sporcie. Uczelnia posiada wiele obiektów sportowych, m.in. do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej czy aerobiku.

 

Poznań WSL – Legitymacja z hologramem

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS to system weryfikacji tożsamości studentów. Potwierdza status studenta oraz upoważnia do korzystania ze zniżek i ulg studenckich. Na legitymacji studenckiej można również zapisać warszawską kartę miejską. Legitymacja ELS wydawana jest po zakwalifikowaniu się na studia i uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Jej ważność wynosi okres jednego semestru akademickiego, w przypadku studiów jednolitych, jak np. prawo – jeden rok akademicki.

 

Potrzebujesz naklejki na legitymacje studencką? Tutaj zamówisz kolekcjonerske hologramy!