Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

AWF Wrocław

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu jest publiczną uczelnią wyższą założoną w 1946 r. AWF we Wrocławiu jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy pasjonują się i uprawiają sport. Na wrocławskim AWF można studiować dziennie, jak i zaocznie. Jednym ze sławniejszych absolwentów jest lekkoatleta Jan Bąkowski.

AWF Wrocław – kierunki

Od roku akademickiego 2016/17 uczelnia daje możliwość podjęcia nauki na ośmiu kierunkach studiów I i II stopnia:

turystyka i rekreacja
usługi rekreacyjne i relaksacyjne
wychowanie fizyczne
aktywność w procesie starzenia
fizjoterapia
kosmetologia
terapia zajęciowa
sport

AWF Wrocław – akademiki studenckie i kampus

Studenci wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego mogą ubiegać się o zakwaterowanie w jednym z dwóch domów studenckich: Spartakus i Olimpia. Oprócz nich, w skład kampusu AWF wchodzą m.in. przystań żeglarska w Olejnicy, wielofunkcyjna hala sportowa, stadion lekkoatletyczny, kryta pływalnia, korty tenisowe, hala tenisowa. Od 1975 roku Akademia może również pochwalić się własny Stadionem Olimpijskim.

AWF – rekrutacja

Oprócz typowych zasad internetowej rekrutacji IRK, należy na niektórych kierunkach przejść testy sprawnościowe, m.in. z pływania, lekkoatletyki,czy sportów grupowych. Czasami wyniki z testów sprawnościowych mają dużo większe znaczenie niż wyniki maturalne.

Elektroniczna Legitymacja Studencka z hologramem

Tak jak na innych uczelniach państwowych, AWF oferuje swoim studentom ELS legitymację z hologramem. Dzięki legitymacji studenckiej studenci Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu mogą poruszać się po mieście komunikacją miejską z 50% zniżką. Elektroniczna legitymacja studencka zapewnia im również szereg innych rabatów, jednak ważna jest tylko z aktualną naklejką na legitymację.

Szukasz hologramu kolekcjonerskiego na legitymację studencką? Tutaj go znajdziesz!