Uniwersytet Zielonogórski

Uniwersytet w Zielonej Górze

Historia Uniwersytetu Zielonogórskiego sięga roku 1965, kiedy to powstała Wyższa Szkoła Inżynieryjna, przekształcona następnie w Politechnikę. W 1971 r. oferta naukowa uczelni w Zielonej Górze została rozszerzona – powstało Kolegium Kształcenia Nauczycieli, w 1973 r. nazwane Uniwersytetem Pedagogicznym im. Tadeusza Kotarbińskiego. Uniwersytet Zielonogórski powstał w wyniku połączenia Politechniki i Uniwersytetu Pedagogicznego, stając się największą instytucją szkolnictwa wyższego w województwie lubuskim.

 

Uniwersytet Zielonogórski Kierunki i Wydziały

Uczelnia zielonogórska oferuje studia licencjackie, magisterskie podyplomowe i doktoranckie na 13 wydziałach:

Wydział Artystyczny
Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska
Wydział Ekonomii i Zarządzania
Wydział Fizyki i Astronomii
Wydział Humanistyczny
Wydział Infor­matyki, Elek­trotech­niki i Automatyki
Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu
Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii
Wydział Mechaniczny
Wydział Nauk Biologicznych
Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii
Wydział Prawa i Administracji
Wydział Zamiejscowy w Sulechowie

Najpopularniejsze kierunki studiów to prawo, administracja, informatyka oraz budownictwo. Misją Uniwersytetu Zielonogórskiego jest promowanie równych szans dla rozwoju regionu i jego mieszkańców oraz zwiększanie potencjału intelektualnego, ekonomicznego i  artystycznego poprzez edukację wysokiej jakości profesjonalnego personelu i prowadzenie zaawansowanych badań.

 

Uniwersytet w Zielonej Górze Oferta dla Studentów

Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego jest największą biblioteką akademicką w województwie lubuskim. Służy jako centrum informacji badawczej oferujące dostęp do informacji o osiągnięciach naukowych w Polsce i za granicą. Uniwersytet Zielonogórski oferuje również zakwaterowanie w 6 domach studenckich, z których 2 oferują pokoje przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

ELS Elektroniczna Legitymacja studencka

Elektroniczna Legitymacja Studencka to system weryfikacji tożsamości studentów. Ważna naklejka na legitymacji upoważnia studenta do korzystania ze zniżek i rabatów studenckich, , m.in. do tańszego o 51% biletu PKP. Okazując legitymację studencką mniej płaci się w teatrach, muzeach, galeriach i na koncertach. Legitymacja może również pełnić funkcję karty bibliotecznej, karty miejskiej oraz karty płatniczej.

 

Szukasz kolekcjonerskiej naklejki na legitymacje? Zamów hologram na legitymacje studencką z wysyłką.