Uniwersytet Warszawski – Warszawa

UW Podstawowe Informacje

Uniwersytet Warszawski (UW) to wiodąca uczelnia w Polsce i niezwykle ważne, uznane na arenie międzynarodowej prestiżowej centrum badawcze. UW dba o to, aby być kojarzonym z nowoczesnością, dlatego oferuje wciąż rosnącą ofertę programów interdyscyplinarnych, również w języku angielskim (studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie) oraz rozwija Centrum Nowych Technologii w celu wspierania badań naukowych. Aktywna współpraca międzynarodowa jest jednym z głównych celów strategii Uniwersytetu w Warszawie, która aktywnie uczestniczy w studenckich programach Erasmus + i Erasmus Mundus mając na swoim koncie około 1500 umów.

UW Historia

Założony w 1816 r. przez rosyjskiego cara Aleksandra I Uniwersytet Warszawski ma długą i bogatą tradycję, w jego murach kształcili się uznani naukowcy i pisarze, również laureaci Nagrody Nobla. Sercem Uniwersytetu pozostaje historyczny kampus główny w centrum Warszawy, który składa się z budynków z XVII wieku. Obecnie Uniwersytet Warszawski składa się z 20 wydziałów i 30 innych niezależnych jednostek dydaktycznych. Z prawie 50 000 studentami i 3600 pracownikami akademickimi, Uniwersytet Warszawski jest także największym polskim Uniwersytetem.

UW Oferta Edukacyjna

UW kształci rocznie prawie 60 000 osób. Kandydatom oferuje się szeroki zakres studiów z dziedziny humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych i przyrodniczych, a także wiele kursów interdyscyplinarnych. Podczas przygotowywania programów studiów na UW są brane pod uwagę zarówno potrzeby współczesnego rynku pracy, jak i oczekiwania kandydatów, którym najczęściej zależy na pogłębianiu wiedzy i doskonaleniu umiejętności zawodowych, zyskaniu nowych kwalifikacji czy rozwinięciu zainteresowań.

Uniwersytet Warszawski – Legitymacja Studencka

Każdy student Uniwersytetu Warszawskiego otrzymuje na początku swojej kariery naukowej legitymację studencką z hologramem, która upoważnia go do zniżek na przejazdy komunikacją miejską oraz różnych atrakcji w ramach programu rabatów studenckich UW HERE. Elektroniczna legitymacja studencka przedłużana jest co semestr, na kierunkach o rozliczeniu rocznym raz w roku.

Szukasz naklejki na legitymację? Tutaj kupisz kolekcjonerski hologram na legitymację studencką.