Uniwersytet Śląski w Katowicach

UŚ Katowice

Uniwersytet Śląski w Katowicach został założony 8 czerwca 1968 roku jako dziewiąty uniwersytet w Polsce. Uczelnia powstała w wyniku połączenia oddziału Uniwersytetu Jagiellońskiego istniejącego w Katowicach od 1963 r. z Wyższą Szkołą Pedagogiczną, która w tym czasie była jedyną instytucją akademicką w regionie, której korzenie sięgają 1928 r. Uniwersytet w Katowicach kształci około 28 000 studentów stacjonarnych i zaocznych, a ma już ponad 200 000 dumnych absolwentów.

 

Uniwersytet Śląski Kierunki i Wydziały

Uniwersytet Śląski oferuje ponad 70 programów studiów i 230 specjalności na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim. Programy uniwersyteckie są zatwierdzane przez 

Ministerstwo Edukacji i stale oceniane przez Państwową Komisję Akredytacyjną, co gwarantuje jej doskonałą jakość.

Uniwersytet Śląski składa się z 12 wydziałów:

Wydział Artystyczny
Wydział Biologii i Ochrony Środowiska
Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji
Wydział Filologiczny
Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach
Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii
Wydział Nauk o Ziemi
Wydział Nauk Społecznych
Wydział Pedagogiki i Psychologii
Wydział Prawa i Administracji
Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego
Wydział Teologiczny

Uniwersytet ma 4 kampusy w Katowicach, Sosnowcu, Chorzowie, Cieszynie.

 

Legitymacja Studencka z hologramem

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS opatrzona hologramem służy do weryfikacji tożsamości i statusu studenta. Wydawana jest po zakwalifikowaniu się na studia i uiszczeniu opłaty. Ważna naklejka na legitymacji upoważnia studenta do korzystania z ustawowych zniżek i rabatów studenckich, m.in. do tańszego o 51% biletu PKP. Okazując legitymację studencką mniej płaci się w teatrach, muzeach, galeriach i na koncertach. Warto pamiętać, że legitymacja studencka uprawnia do zniżek na komunikację miejską również po ukończeniu 26 r. ż.! Dzięki niej można wyrobić również kartę ISIC lub EURO26. To międzynarodowe karty, które zapewniają ubezpieczenie oraz zniżki w punktach handlowych i usługowych na całym świecie.

 

Szukasz kolekcjonerskiej naklejki na legitymacje? Zamów hologram na legitymacje studencką z wysyłką.