Uniwersytet Medyczny w Lublinie

UM Lublin

Uniwersytet Medyczny to uczelnia z długą i bogatą historią prowadzenia studiów medycznych w Polsce. Jego historia sięga roku 1944 roku, kiedy to Wydział Lekarski został włączony do nowo utworzonego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W 1950 roku Wydział wyodrębnił się z UMCS, tworząc niezależną Akademię Medyczną. Przez lata dodawano nowe obszary badań i edukacji, takie jak pielegniarstwo, farmacja czy stomatologia. W 2008 roku Akademia Medyczna przekształciła się w uniwersytet, przyjmując nazwę Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Lubelski Uniwersytet Medyczny – oferta edukacyjna

UM Lublin prowadzi zadania badawcze, kształci studentów i doktorantów w dziedzinie nauk medycznych, farmaceutycznych i zdrowotnych. Ponadto uczelnia uczestniczy w wykonywaniu opieki medycznej w oparciu o samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej. Kandydatom oferuje się szeroki wybór programów studiów magisterskich i zaocznych na trzech poziomach: licencjackim, magisterskim, doktoranckim i podyplomowym.

Uniwersytet Medyczny Lublin – kierunki

Uniwersytet Medyczny w Lublinie podzielony jest na cztery wydziały: Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologii,Wydział Lekarski z Oddziałem Języka Angielskiego, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej oraz Wydział Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu. Obecnie na kierunkach studiów zapisanych jest prawie 7 000 osób, z czego ponad 1.000 studentów zagranicznych z aż 53 krajów.

Lubelskim UM oferuje 15 kierunków studiów w następujących dziedzinach i specjalnościach: analityka medyczna, biomedycyna, dietetyka, elektroradiologia, farmacja, fizjoterapia, higiena jamy ustnej, kosmetologia, medycyna, stomatologia, pielęgniarstwo, pielęgniarstwo położnicze, medycyna ratunkowa, techniki dentystyczne, zdrowie publiczne.

Lublin Uniwersytet Medyczny- rekrutacja

Rekrutacje na uczelnię prowadzone są w specjalnym systemie elektronicznej rekrutacji. Pierwszym krokiem w procesie jest założenie indywidualnego konta rejestracyjnego, dzięki któremu można nie tylko wprowadzić dane do systemu informatycznego uczelni, ale przede wszystkim na bieżąco sprawdzać proces rekrutacji.

Legitymacja Studencka – Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS nie tylko potwierdza status studenta i umożliwi dostęp do bibliotek i innych obiektów uczelni, ale uprawnia także do różnego rodzaju zniżek studenckich, w tym najważniejszej 50% zniżki na korzystanie z transportu publicznego. Niektóre inne firmy transportowe, a także teatry, kina, muzea, a nawet restauracje, mają specjalne ceny dla studentów. W niektórych uczelniach organizacje studenckie zapewniają studentom dodatkowe rabaty.

Potrzebujesz aktualnej naklejki na legitymację? Tutaj możesz zamówić kolekcjonerski hologram z wysyłką!