Uniwersytet Medyczny w Łodzi

UM Łódź

Uniwersytet Medyczny w Łodzi jest największą państwową uczelnią medyczną w Polsce. Uczelnia powstała w 2002 roku z połączenia dwóch szkół medycznych: Akademii Medycznej w Łodzi i Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi powstałych w latach 50. XX wieku. Uniwersytet Medyczny w Łodzi utrzymuje silne tradycje obu instytucji i nadal zapewnia wysokiej jakości szkolenia medyczne dla lekarzy, dentystów, farmaceutów i innych specjalistów medycznych.

Łódzki Uniwersytet Medyczny – oferta dydaktyczna

Kursy oferowane na Uniwersytecie Medycznym łączą wiedzę i najlepsze tradycje w edukacji z pionierskimi badaniami i nowoczesnymi technikami naukowymi i medycznymi; przygotowanie specjalistów do pracy w różnych społecznościach i krajowych systemach opieki zdrowotnej.

Wydziału Uniwersytetu Medycznego w Łodzi:

  • Wydział Farmaceutyczny
  • Wydział Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego
  • Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologicznym
  • Wydział Nauk o Zdrowiu z Oddziałem Pielęgniarstwa i Położnictwa
  • Wydział Wojskowo-Lekarski z Oddziałem Fizjoterapii
  • Uniwersytet Medyczny Łódź zatrudnia prawie 1300 pracowników naukowych i dydaktycznych, w tym ponad 300 niezależnych badaczy i kształci około 8000 studentów, z czego ponad 300 to studenci międzynarodowi.

Łódź Uniwersytet Medyczny – badania

Naukowcy z UM Łódź prowadzą wiele innowacyjnych badań. Uniwersytet Medyczny w Łodzi osiągnął wiodącą pozycję w dziedzinach badań takich jak: immunologia, biologia molekularna, genetyka zaburzeń homeostazy, onkologia, nadciśnienie i endokrynologia.

W ciągu ostatnich dwóch lat młodzi naukowcy z Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego byli uważani za liderów w dziedzinach takich jak kardiologia, onkologia, immunologia i dermatologia.

ELS Elektroniczna Legitymacja Studencka UM Łódź

Elektroniczna Legitymacja Studencka to system weryfikacji tożsamości studentów. Ważna naklejka na legitymacji upoważnia studenta do korzystania ze zniżek i rabatów studenckich, , m.in. do tańszego o 51% biletu PKP. Okazując legitymację studencką mniej płaci się w teatrach, muzeach, galeriach i na koncertach. Legitymacja może również pełnić funkcję karty bibliotecznej, karty miejskiej oraz karty płatniczej.

Szukasz kolekcjonerskiej naklejki na legitymacje? Zamów hologram kolekcjonerski na legitymacje studencką z wysyłką.