Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

UHP Częstochowa

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie jest uczelnią publiczną, którego historia sięga 1971 roku. Obecnie społeczność uniwersytecką tworzy blisko 7 000 studentów i około 650 pracowników akademickich. Władze akademickie bacznie obserwują zmiany polityczne i społeczne zachodzące w Polsce i Europie, zwłaszcza szybko zmieniające się potrzeby rynku pracy. Jest to ważna informacja do planowania przyszłej oferty edukacyjnej.

 

UHP Częstochowa Kierunki i Wydziały

Uniwersytet oferuje 30 kierunków studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, w tym studiów inżynierskich. Uczelnia składa się z 4 wydziałów:

  • Wydział Filologiczno-Historyczny
  • Wydział Matematyczno-Przyrodniczy
  • Wydział Sztuki
  • Wydział Pedagogiczny

Najpopularniejsze kierunki studiów to pedagogika, administracja, zarządzanie i informatyka.

UHP w Częstochowie ma prawo do nadawania tytułu doktora na dwóch kierunkach: fizyki i historii. Uczelnia stara się uzyskać prawa do nadawania stopni doktorskich w innych dziedzinach nauki, a także prawo do nadawania stopnia doktora habilitowanego w Historii. Częstochowski UHP oferuje również ponad 50 form studiów podyplomowych.

 

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Częstochowie – Biblioteka

Biblioteka Główna to prawdziwy skarb częstochowskiej uczelni. Jego zbiory obejmuje prawie 300 tysięcy pozycji, tj. książek, czasopism naukowych, dokumentów i kolekcji przedmiotów specjalnych. Bibliotekarze są bardzo aktywni w propagowaniu czytania. Organizują liczne wystawy poświęcone sprawom ważnym dla regionu, historii i sztuki.

 

UHP w Częstochowie Oferta Edukacyjna

UHP angażuje się w popularyzację nauki wśród osób starszych. Około 600 studentów uczestniczy w kursach oferowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy jest jedną z niewielu uczelni aktywnie organizujących Letnią Szkołę Języka i Kultury Polskiej.

 

UHP Elektroniczna Legitymacja Studencka

Każdy student Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie otrzymuje na początku swojej kariery naukowej legitymację studencką z hologramem, która upoważnia go do zniżek na przejazdy komunikacją miejską oraz różnych innych rabatów. Ważna jest tylko z aktualną naklejką na legitymację. Elektroniczna legitymacja studencka przedłużana jest co semestr.

 

Szukasz naklejki na legitymację? Tutaj kupisz kolekcjonerski hologram na legitymację studencką.