Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

UEK Kraków

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, założony w 1925 roku, to największa uczelnia ekonomiczna w Polsce. Misją Uniwersytetu jest zapewnienie solidnej i powszechnej edukacji, łączącej wiedzę zawodową z wiedzą metodyczną i teoretyczną.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie kierunki

UEK Kraków składa się z czterech wydziałów: ekonomii i stosunków międzynarodowych, finansów, towaroznawstwa oraz zarządzania, które zapewniają 53 kierunki studiów. Oprócz kursów w języku polskim, Uniwersytet Ekonomiczny oferuje również kursy w języku angielskim. Szczyci się tym, że zorganizował pierwszy w Polsce program studiów w języku angielskim przeznaczony dla studentów polskich i zagranicznych: „Polska – gospodarka w okresie przejściowym”.

Krakowski Uniwersytet Ekonomiczny – kampus studencki

Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego znajduje się przy ulicy Rakowieckiej 27. Na Uniwersytecie działa ponad 50 organizacji studenckich i środowisk naukowych, w tym najaktywniejsi przedstawiciele organizacji krajowych i międzynarodowych, m.in. Niezależne Stowarzyszenie Studentów UEK, Lokalny Komitet AIESEC Kraków i Erasmus Student Network UEK.

UEK rekrutacja

Rekrutacje na uczelnię prowadzone są w specjalnym systemie elektronicznej rekrutacji. Pierwszym krokiem w procesie jest założenie indywidualnego konta rejestracyjnego, dzięki któremu można nie tylko wprowadzić dane do systemu informatycznego uczelni, ale przede wszystkim na bieżąco sprawdzać proces rekrutacji.

Legitymacja studencka z hologramem

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS opatrzona hologramem służy do weryfikacji tożsamości i statusu studenta. Wydawana jest po zakwalifikowaniu się na studia i uiszczeniu opłaty. Ważna naklejka na legitymacji upoważnia studenta do korzystania z ustawowych zniżek i rabatów studenckich, m.in. do tańszego o 51% biletu PKP. Okazując legitymację studencką mniej płaci się w teatrach, muzeach, galeriach i na koncertach. Warto pamiętać, że legitymacja studencka uprawnia do zniżek na komunikację miejską również po ukończeniu 26 r. ż.! Dzięki niej można wyrobić również kartę ISIC lub EURO26. To międzynarodowe karty, które zapewniają ubezpieczenie oraz zniżki w punktach handlowych i usługowych na całym świecie.

U nas zamówisz oryginalny kolekcjonerski hologram – naklejkę na legitymację studencką!