Szkoła Główna Handlowa – Warszawa

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie – Podstawowe Informacje

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie jest najstarszą i najbardziej prestiżową uczelnią ekonomiczną w Polsce cenioną na całym świecie. SGH słynie ze swojej tradycji, elastycznego dostosowywania programów do potrzeb studentów i niekwestionowanego wysokiego poziomu kształcenia. Znajduje się w rankingu najlepszych szkół biznesowych w Europie.

Warszawska Szkoła Główna Handlowa – Historia

Szkoła Główna Handlowa (SGH), założona została w 1906 r. jako Prywatne Kursy Handlowe Męskie Augusta Zielińskiego. Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę WSH otrzymała osobowość prawną, a w 1924 r. prawa przysługujące szkołom akademickim. Obecnie jest jedną z trzech najlepszych szkół biznesu w Europie Środkowej i Zachodniej. Studiowało tutaj 8 ministrów finansów z ostatnich 25 lat, podobnie jak były wicepremier Leszek Balcerowicz.

SGH – Oferta Edukacyjna

Każdego roku kształci około dwóch tysięcy studentów. Statystycznie co trzeci ekonomista w XX wieku był wychowankiem SGH. Kształcenie w SGH jest doceniane przez studentów, pracodawców i instytucje akredytujące. Ścieżka kariery opracowana została we współpracy z Ernst & Young i została wyróżniona prestiżowym certyfikatem ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).

Szkoła Główna Handlowa – kampus studencki

Kampus Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie położony jest między ulicami Batorego i Rakowiecką oraz Aleją Niepodległości. Jest to obiekt historyczny – przykład oryginalnej polskiej koncepcji architektonicznej okresu międzywojennego. Kompleks budynków przy Niepodległości został stworzony dla celów edukacyjnych, a dzięki ciągłym udoskonaleniom stał się doskonałym ośrodkiem życia akademickiego.

SGH – Elektroniczna Legitymacja Studencka

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS to system potwierdzający tożsamość studenta. Każdy egzemplarz opatrzony jest hologramem potwierdzającym jej autentyczność. Legitymacja dla studentów SGH to nie tylko możliwość korzystania z rabatów i ulg studenckich, ale jednocześnie karta biblioteczna oraz warszawska karta miejska. Legitymacje ELS są wydawane w dziekanacie. Ważność ELS trwa okres jednego semestru, po jego upływie należy dokonać prolongaty legitymacji.

Tutaj możesz kupić kolekcjonerski hologram na legitymację studencką z szybką przesyłką.