Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego – Warszawa

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – Informacje

SGGW, z prawie 200-letnią tradycją, jest jedną z najstarszych i największych uczelni w Polsce. Jest to także jeden z najnowocześniejszych uniwersytetów, gdzie spotykają się tradycja i nowoczesność.

SGGW – Historia

Początki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie sięgają 1816 r., kiedy to powstał Instytut Rolnictwa – pierwsza rolnicza uczelnia wyższa w Polsce i tylko czwarta w Europie. Obecnie SGGW tworzy jeden z najnowocześniejszych uniwersyteckich kampusów w Europie, zarówno ze względu na jego architekturę i wyposażenie badawcze. Wśród laureatów doktoratów honorowych SGGW: Papież, Jan Paweł II, Prezydent Ignacy Mościcki i noblista Norman Borlaug, Rolf Zinkernagel i Peter Doherty.

Warszawska Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego – Oferta

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oferuje szeroką gamę programów, od biologicznych, technicznych, medycznych, ekonomicznych po humanistyczne. SGGW kształci ponad 25 000 studentów studiów stacjonarnych i studentów studiów doktoranckich i innych programów studiów podyplomowych,a zatrudnia ponad 1300 pracowników naukowych. Zakres programów akademickich jest systematycznie poszerzany i obecnie obejmuje 37 programów studiów. W ramach programów studiów istnieje 130 obszarów specjalizacji. Programy akademickie oferowane są na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim, istnieje również podyplomowy program MBA.

SGGW – Legitymacja Studencka

SGGW oferuje dobre zaplecze naukowe i infrastrukturę w jednym miejscu. Na 70-hektarowym kampusie głównym znajduje się 12 akademików dla studentów, nowoczesna biblioteka, centrum sportowe (z kortami tenisowymi, halą sportową i basenem), centrum językowe, klinika weterynaryjna i wiele innych. Kampus znajduje się w południowej części Warszawy i można do niego z łatwością dojechać metrem lub autobusem z centrum miasta. Dzięki legitymacji studenckiej studenci SGGW mogą poruszać się po mieście komunikacją miejską z 50% zniżką. Elektroniczna legitymacja studencka z hologramem zapewnia im również szereg innych rabatów.

Szukasz hologramu na legitymację studencką? Tutaj go znajdziesz!