Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza to państwowa uczelnia akademicka powstała w 1963 jako Wyższa Szkoła Inżynierska w Rzeszowie; od 1974 nosi imię Ignacego Łukasiewicza, w 2016 otrzymała status uniwersytetu technicznego.
Politechnika Rzeszowska rozpoczęła działalność jako szkoła zawodowa dla inżynierów z inicjatywy pracowników fabryki samolotów – Państwowych Zakładów Lotniczych. Od 1976 roku prowadzi wiodące Centrum Szkolenia Lotniczego na przedmieściach Rzeszowa. Uniwersytet jest jedyną politechniką w kraju, która przyznaje stopnie pilotom lotnictwa cywilnego.
Politechnika Rzeszowska – kierunki
Politechnika Rzeszowska oferuje swoim studentom szeroką gamę programów i kursów. Prowadzi również projekty badawcze, m.in. w takich dziedzinach jak: inżynieria, matematyka, fizyka, ekonomia, a także nauki chemiczne i biologiczne.
Politechnika w Rzeszowie składa się z 7 wydziałów:
- Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury
- Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa
- Wydział Chemiczny
- Wydział Elektrotechniki i Informatyki
- Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej
- Wydział Mechaniczno-Technologiczny
- Wydział Zarządzania
Każdego roku o miejsce na studiach na uczelni rzeszowskiej ubiega się ok. 10 tysięcy osób. Najbardziej atrakcyjne kierunki podczas rekrutacji 2017/2018, według kandydatów, to logistyka oraz informatyka.
Politechnika Rzeszowska – rekrutacja
Rekrutacja na krakowską uczelnie prowadzona jest przez system elektronicznej rekrutacji. Pierwszym krokiem w procesie jest założenie indywidualnego konta rejestracyjnego, dzięki któremu należy nie tylko wprowadzić swoje dane do systemu informatycznego uczelni, ale przede wszystkim można na bieżąco sprawdzać proces rekrutacji. Po pozytywnym rozpatrzeniu formularza rekrutacyjnego i wstępnym zakwalifikowaniu na studia nie można zapomnieć o dostarczeniu oryginalnych, papierowych dokumentów do odpowiedniego działu na waszej przyszłej uczelni.
ELS elektroniczna legitymacja studencka
Elektroniczna Legitymacja Studencka to system weryfikacji tożsamości studentów. Ważna naklejka na legitymacji upoważnia studenta do korzystania ze zniżek i rabatów studenckich, , m.in. do tańszego o 51% biletu PKP. Okazując legitymację studencką mniej płaci się w teatrach, muzeach, galeriach i na koncertach. Legitymacja może również pełnić funkcję karty bibliotecznej, karty miejskiej oraz karty płatniczej.
Prawdziwi kolekcjonerzy znajdą u nas wybór naklejek kolekcjonerskich els, by wzbogacić swój zbiór oryginalnych naczków.