Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

UM Poznań

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu jest jedną z najlepszych i największych uczelni medycznych w Polsce, z 93-letnim doświadczeniem akademickim i ogromnym potencjałem. Obecnie (według rankingu czasopism „Perspektywy”, „Rzeczpospolitej” i „Wprost”), UM Poznań cieszy się czołową pozycją jako najlepsza i największa uczelnia medyczna oraz ośrodek badań klinicznych w Polsce. Wszystkie badania i kliniczne działania dydaktyczne są prowadzone w ścisłej współpracy z sześcioma szpitalami klinicznymi.

Studia medyczne UM Poznań

Społeczność studencka, licząca ponad 8 000 osób, obejmuje blisko 1000 studentów zagranicznych, którzy kształcą się, aby zostać profesjonalnymi dentystami, lekarzami, farmaceutami i fizjoterapeutami. Programy anglojęzyczne – wprowadzone ponad 20 lat temu i cieszą się dużym powodzeniem od tego czasu – są wspierane przez wysoko wykwalifikowany personel i dużą sieć międzynarodowych partnerów.

Poznański Uniwersytet Medyczny – rekrutacja

Rekrutacja na studia na Uniwersytet Medyczny w Poznaniu jest dokładnie opisana na stronie uczelni w zakładce przeznaczonej dla kandydatów. Rejestracja na studia odbywa się w formie internetowej – za pośrednictwem Systemu Internetowej Rekrutacji Kandydatów. W postępowaniu kwalifikacyjnym bierze się pod uwagę przede wszystkim wyniki egzaminów maturalnych oraz wyniki wybranych przedmiotów na świadectwie dojrzałości. Wyniki rekrutacja również można śledzić w systemie IRK.

Legitymacja studencka z hologramem

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS opatrzona hologramem służy do weryfikacji tożsamości i statusu studenta. Wydawana jest po zakwalifikowaniu się na studia i uiszczeniu opłaty. Ważna naklejka na legitymacji upoważnia studenta do korzystania z ustawowych zniżek i rabatów studenckich, np. -51% na bilety PKP. Okres ważności ELS trwa semestr akademicki, po upływie tego okresu należy dokonać prolongaty legitymacji.

Szukasz najnowszych hologramów els kolekcjonerskich? Sprawdź nasze nowości – edycja 31.03.2019.