Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Polsko-japońska Akademia Technik Komputerowych (dawniej Polsko Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych) to jedna z najlepszych niepaństwowych uczelni wyższych w Polsce. Została założona w 1994 roku na podstawie dwustronnej umowy między rządami Polski i Japonii. Kładzie szczególny nacisk na program nauczania, który jest stale weryfikowany i aktualizowany w celu spełnienia wymagań rynku pracy, powszechnie akceptowanych standardów akademickich, zarówno polskich, jak i europejskich, postępów w informatyce i jej zastosowaniach.

PJATK Warszawa

PJATK ma prawo do nadawania stopnia licencjata, inżyniera, magistra i doktora. Oferta edukacyjna obejmuje studia na kierunkach takich jak:

  • Informatyka,
  • Zarządzanie informacją,
  • New Media Arts (grafika klasyczna i komputerowa),
  • Architektura Wnętrz
  • Kultura Japonii.

PJATK koncentruje się na praktycznych umiejętnościach. Dzięki temu studenci i absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Są dobrze przygotowanI do pracy w wielu obszarach, w których niezbędna jest praktyczna wiedza z zakresu IT. PJAIT zatrudnia wybitnych specjalistów, badaczy i nauczycieli akademickich z Polski i innych krajów.

W ramach umów o współpracy studenci PJATK i nauczyciele mogą brać udział w programach wymiany zagranicznej. PJATK Warszawa ma międzykulturową wymianę w ramach programu programu Erasmus z 31 uniwersytetami (np. Japonią, Wielką Brytanią, Niemcami, Hiszpanią, Włochami).

PJATK Warszawa – kampus studencki

Kampus studencki znajduje się w centrum Warszawy, przy ul Koszykowej 86 i obejmuje bibliotekę z czytelnią, akademik, księgarnię, bar i własne wydawnictwo. Do dyspozycji studentów wszystkich kierunków są również nowoczesne laboratoria, specjalistyczne pracownie informatyczne, graficzne, projektowe.

Elektroniczna Legitymacja Studencka z hologramem PJATK

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS opatrzona hologramem służy do weryfikacji tożsamości i statusu studenta. Wydawana jest po zakwalifikowaniu się na studia i uiszczeniu opłaty. Ważna naklejka na legitymacji upoważnia studenta do korzystania z ustawowych zniżek i rabatów studenckich. Okres ważności ELS trwa semestr akademicki, po upływie tego okresu należy dokonać prolongaty legitymacji.

Szukasz kolekcjonerskiej naklejki na legitymacje? Zamów hologram na legitymacje studencką z wysyłką.