Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka jest dynamicznie rozwijającą się uczelnią o wieloletniej tradycji. Założona została tuż po wojnie, w 1945 roku. Otwarcie PŁ było kulminacją prawie ośmiu lat kampanii prowadzonych przez przemysłowców w mieście. Przemysł włókienniczy w Łodzi spowodował, że miasto było jednym z największych w Polsce i istniało zapotrzebowanie na szkolenia techniczne w mieście. PŁ jest jednym z trzech państwowych uniwersytetów w Łodzi wraz z Uniwersytetem w Łodzi i Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.

Łódzka Politechnika – wydziały

Obecnie instytucja ma około 18 000 studentów i około 1500 wykładowców. Uczelnia posiada 9 wydziałów, które znajdują się w zrewitalizowanych budynkach fabrycznych z przemysłowej przeszłości miasta.

Wydziały Politechniki Łódzkiej:

  • Wydział Mechaniczny
  • Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
  • Wydział Chemiczny
  • Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów
  • Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności
  • Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska
  • Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej
  • Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska
  • Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji

Kursy na Międzynarodowym Wydziale Inżynierii są prowadzone w języku angielskim i francuskim. Studenci mogą uzyskać podwójne dyplomy w PŁ i jednej z wielu instytucji partnerskich we Francji, Finlandii, Danii, Wielkiej Brytanii i Holandii.

Politechnika Łódzka – rekrutacja

Zasady, etapy i terminy rekrutacji na studia na Politechnice w Łodzi są dokładnie opisane na stronie uczelni w zakładce przeznaczonej dla kandydatów. Rejestracja na studia odbywa się w formie internetowej – za pośrednictwem Systemu Internetowej Rekrutacji. W postępowaniu kwalifikacyjnym bierze się pod uwagę przede wszystkim wyniki egzaminów maturalnych oraz wyniki wybranych przedmiotów na świadectwie dojrzałości.

PŁ Legitymacja studencka

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS nie tylko potwierdza status studenta i umożliwi dostęp do bibliotek i innych obiektów uczelni, ale uprawnia także do różnego rodzaju zniżek studenckich, w tym najważniejszej 50% zniżki na korzystanie z transportu publicznego. Niektóre inne firmy transportowe, a także teatry, kina, muzea, a nawet restauracje, mają specjalne ceny dla studentów. W niektórych uczelniach organizacje studenckie zapewniają studentom dodatkowe rabaty.

Potrzebujesz aktualnej naklejki na legitymację? Tutaj możesz zamówić kolekcjonerski znaczek els z wysyłką!