Politechnika Koszalińska

Koszalin Politechnika

Politechnika Koszalińska to publiczna uczelnia w Koszalinie założona w 1968 r. Politechnika Koszalińska koncentruje się na rozwoju, przyszłości i możliwie najlepszym, najnowocześniejszym i powszechnym kształceniu studentów. Jest to jedyna publiczna uczelnia techniczna na Pomorzu Środkowym i jedyna uczelnia techniczna w województwie zachodniopomorskim, a także jedna z największych instytucji w Koszalinie.

 

Politechnika w Koszalinie

Koszalińska politechnika składa się z 6 wydziałów:

  • Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji
  • Wydział Elektroniki i Informatyki
  • Wydział Mechaniczny
  • Wydział Nauk Ekonomicznych
  • Wydział Technologii i Edukacji
  • Wydział Humanistyczny

Uczelnia obecnie kształci ponad dziewięć tysięcy studentów na 28 nowoczesnych kierunkach, takich jak kierunki techniczne, ekonomiczne, humanistyczne i artystyczne. Studenci otrzymują stopnie naukowe: licencjata, inżyniera, magistra oraz doktora.

 

Politechnika Koszalińska Kampus Studencki

Politechnika Koszalińska znajduje się na trzech kampusach: przy ulicy Kwiatkowskiego, Racławickiej i Śniadeckich. Uczelnia posiada 4 akademiki z nowoczesnym wyposażeniem.

Na politechnice w Koszalinie działa wiele aktywnych kół studenckich i organizacji, w tym studencka radiostacja studencka i dwa studia telewizyjne, klub wspinaczkowy, klub taneczny, grupy fotograficzne, artykuły prasowe i portal studencki.

 

Politechnika Koszalińska Rekrutacja

Etapy, zasady i terminy rekrutacji na studia na Politechnice w Koszalinie są dokładnie opisane na stronie uczelni w zakładce przeznaczonej dla kandydatów. Rejestracja na studia odbywa się w formie internetowej – za pośrednictwem Systemu Internetowej Rekrutacji. W postępowaniu kwalifikacyjnym bierze się pod uwagę przede wszystkim wyniki egzaminów maturalnych oraz wyniki wybranych przedmiotów na świadectwie dojrzałości.

 

Legitymacja Studencka z hologramem

ELS to Elektroniczna Legitymacja Studencka, która pozwala na identyfikację studentów oraz uprawnia go do korzystanie ze zniżek m.in. na komunikację miejską. Legitymacja z hologramem może pełnić funkcję karty bibliotecznej oraz karty miejskiej. Legitymacja studencka jest ważna przez okres jednego semestru akademickiego i tylko z ważną naklejką na legitymacji.

Potrzebujesz naklejki na legitymacje studencką? Tutaj zamówisz kolekcjonerskie hologramy!