Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

PSW Biała Podlaska

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej to uczelnia zawodowa utworzona 17 lipca 2000 roku. Obecnie kształci ok. 3000 studentów na 18 kierunkach i 43 specjalnościach.

 

PSW Biała Podlaska Kierunki Studiów

Państwowa Szkoła Wyższa oferuje kształcenie na dziewiętnastu kierunkach studiów I i II stopnia prowadzonych w ramach trzech wydziałów:

  • Wydziału Nauk Ekonomicznych i Technicznych
  • Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych
  • Wydziału Zamiejscowego w Terespolu

Najpopularniejsze kierunki na Podlaskiej PSW to ratownictwo medyczne, pedagogika, finanse i rachunkowość oraz fizjoterapia.

 

Biała Podlaska PSW Kampus Studencki

Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej dysponuje dwoma budynkami dydaktycznymi położonymi  przy ulicy Sidorskiej. Uczelnia posiada aule wykładowe, sale ćwiczeniowe z nowoczesnym sprzętem dydaktycznym, krytą pływalnię, niedawno wybudowany akademik, Studium języków obcych oraz Centrum Badań nad Innowacjami.

 

PSW w Białej Podlaskiej Rekrutacja

Rekrutacja przeprowadzana jest na podstawie wyników maturalnych. Terminy, zasady i szczegóły rekrutacji opisane są dokładnie na stronie internetowej uczelni.

Studenci mogą skorzystać z pomocy finansowej z Funduszy stypendiów socjalnych.

 

Legitymacja Studencka z hologramem

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS opatrzona hologramem służy do weryfikacji tożsamości i statusu studenta. Wydawana jest po zakwalifikowaniu się na studia i uiszczeniu opłaty. Ważna naklejka na legitymacji upoważnia studenta do korzystania z ustawowych zniżek i rabatów studenckich, m.in. do tańszego o 51% biletu PKP. Okazując legitymację studencką mniej płaci się w teatrach, muzeach, galeriach i na koncertach. Warto pamiętać, że legitymacja studencka uprawnia do zniżek na komunikację miejską również po ukończeniu 26 r. ż.! Dzięki niej można wyrobić również kartę ISIC lub EURO26. To międzynarodowe karty, które zapewniają ubezpieczenie oraz zniżki w punktach handlowych i usługowych na całym świecie.

 

Szukasz kolekcjonerskiej naklejki na legitymacje? Zamów hologram na legitymacje studencką z wysyłką.