Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy
KPSW w Bydgoszczy
Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy to niepubliczna szkoła wyższa założona w 2001 roku. W jej ramach funkcjonuje również Międzynarodowe Centrum Nauki i Edukacji oraz Centrum dla Studentów Zagranicznych, otwarte z myślą o kształcących się obcokrajowcach.
KPSW Bydgoszcz Kierunki i Wydziały
Bydgoska szkoła składa się z 3 wydziałów:
- Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii
- Wydział Nauk Społecznych i Filologicznych
- Wydział Techniczny
Najpopularniejsze kierunki studiów to pedagogika, administracja, ekonomia oraz prawo.
Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa Kampus Studencki
Uczelnia w Bydgoszczy zlokalizowana jest w trzech obiektach usytuowanych w samym centrum miasta, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Główny kampus uczelni mieści się przy ul. Toruńskiej. Uczelnia oferuje komfortowe i doskonale wyposażone sale wykładowe i ćwiczeniowe, kilka auli mieszczących od 200 do 500 osób, nowoczesne pracownie komputerowe, salę gimnastyczną, bibliotekę główną z czytelnią, multimedialną czytelnię z dostępem do Internetu, kawiarnie i bufety. Studenci mogą też ubiegać się o miejsce w akademiku oraz korzystać z wirtualnego dziekanatu i biblioteki.
Na terenie uczelni działają organizacje takie jak: samorząd studencki, liczne koła naukowe, chór akademicki, zespół cheerleaderek, scena teatralno-kabaretowa
Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa Rekrutacja
Etapy, zasady i terminy rekrutacji na studia na Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy są dokładnie opisane na stronie uczelni w zakładce przeznaczonej dla kandydatów. Rejestracja na studia odbywa się w formie internetowej. W postępowaniu kwalifikacyjnym bierze się pod uwagę przede wszystkim wyniki egzaminów maturalnych oraz wyniki wybranych przedmiotów na świadectwie dojrzałości.
Legitymacja Studencka z hologramem
Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS opatrzona hologramem służy do weryfikacji tożsamości i statusu studenta. Wydawana jest po zakwalifikowaniu się na studia i uiszczeniu opłaty. Ważna naklejka na legitymacji upoważnia studenta do korzystania z ustawowych zniżek i rabatów studenckich, m.in. do tańszego o 51% biletu PKP. Okazując legitymację studencką mniej płaci się w teatrach, muzeach, galeriach i na koncertach. Warto pamiętać, że legitymacja studencka uprawnia do zniżek na komunikację miejską również po ukończeniu 26 r. ż.! Dzięki niej można wyrobić również kartę ISIC lub EURO26. To międzynarodowe karty, które zapewniają ubezpieczenie oraz zniżki w punktach handlowych i usługowych na całym świecie.
Szukasz kolekcjonerskiej naklejki na legitymacje? Zamów hologram na legitymacje studencką z wysyłką.