Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

Akademia Krakowska – podstawowe informacje

Krakowska Akademia to pełnoprawna, akredytowana, niepubliczna uczelnia wyższa, która inwestuje znaczne zasoby w internacjonalizację i sukcesywne rozszerzanie zagranicznych powiązań. Ich priorytetem jest stopniowe przyjmowanie coraz większej liczby studentów z zagranicy.

Krakowska Akademia – kampus studencki

Kampus uniwersytecki znajduje się w doskonałej lokalizacji z łatwym dojazdem z dworca kolejowego i autobusowego oraz międzynarodowego lotniska. Znajduje się w centrum miasta, nad Wisłą, w odległości około trzech kilometrów od Starego Miasto oraz blisko przystanków autobusowych lub tramwajowych.

Akademia Kraków rekrutacja

Etapy, zasady i terminy rekrutacji na studia na Akademii w Krakowie są dokładnie opisane na stronie uczelni w zakładce przeznaczonej dla kandydatów. Rejestracja na studia odbywa się w formie internetowej – za pośrednictwem systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów. W postępowaniu kwalifikacyjnym bierze się pod uwagę przede wszystkim wyniki egzaminów maturalnych oraz wyniki wybranych przedmiotów na świadectwie dojrzałości.

Legitymacja studencka z hologramem

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS opatrzona hologramem służy do weryfikacji tożsamości i statusu studenta. Wydawana jest po zakwalifikowaniu się na studia i uiszczeniu opłaty. Ważna naklejka na legitymacji upoważnia studenta do korzystania z ustawowych zniżek i rabatów studenckich, m.in. do tańszego o 51% biletu PKP. Okazując legitymację studencką mniej płaci się w teatrach, muzeach, galeriach i na koncertach. Warto pamiętać, że legitymacja studencka uprawnia do zniżek na komunikację miejską również po ukończeniu 26 r. ż.! Dzięki niej można wyrobić również kartę ISIC lub EURO26. To międzynarodowe karty, które zapewniają ubezpieczenie oraz zniżki w punktach handlowych i usługowych na całym świecie.

Szukasz kolekcjonerskiej naklejki na legitymacje? Sprawdź najnowsze hologramy kolekcjonerskie 31.03.2019