Politechnika Częstochowska

Politechnika Częstochowska jest najstarszą i największą uczelnią wyższą w regionie o pełnych prawach akademickich.

Politechnika Częstochowska – kierunki i wydziały

Politechnika Częstochowska w Polsce oferuje wysoki standard kształcenia na 6 wydziałach:.

  • Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki.
  • Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów.
  • Wydział Elektryczny.
  • Wydział Inżynierii Lądowej.
  • Wydział Infrastruktury i Środowiska.
  • Wydział Zarządzania.

Nasi studenci mają możliwość specjalizacji w prawie 90 dziedzinach w ramach 19 kierunków.

Wszystkie wydziały mają pełne prawa akademickie do nadawania stopnia doktora w 9 dziedzinach naukowych. Cztery wydziały (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałowych, Wydział Zarządzania, Wydział Infrastruktury i Środowiska) mają prawo nadawania stopni doktorskich w 6 dziedzinach naukowych.

Uniwersytet prowadzi szeroki zakres działań na poziomie międzynarodowym, w tym programy naukowe i edukacyjne. PC oferuje trzyletnie studia stacjonarne w języku angielskim. Głównym celem studiów w języku angielskim jest kształcenie przyszłych inżynierów, którzy zdobywając dogłębną wiedzę zawodową na swoich kierunkach, rozwiną także doskonałą znajomość języków obcych w zakresie ESP i Business English.

Politechnika w Częstochowie – kampus studencki

Politechnika Częstochowska ma do dyspozycji wspaniałe zaplecze edukacyjne i kompleksową infrastrukturę studencką, nowoczesne laboratoria i sale wykładowe, trzy akademiki, własne wydawnictwo i nową główną bibliotekę oraz osobne biblioteki wydziałowe. W bogatej ofercie znajduje się także Akademickie Centrum Kultury i Sportu.

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS opatrzona hologramem służy do weryfikacji tożsamości i statusu studenta. Wydawana jest po zakwalifikowaniu się na studia i uiszczeniu opłaty. Legitymacja ELS upoważnia studenta do korzystania z ustawowych zniżek i rabatów studenckich, jednak jest ważna tylko z aktualną naklejką na legitymację. Okres ważności ELS trwa semestr akademicki, po upływie tego okresu należy dokonać prolongaty legitymacji.

Jeśli szukasz hologramów kolekcjonerskich to dobrze trafiłeś! Sprawdź jakie naklejki els obecnie proponujemy