Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

ATH Bielsko-Biała

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Bielsku-Białej powstał w październiku 2001 roku jako niezależna rządowa instytucja akademicka. Wcześniej od 1969 r. był oddziałem Politechniki Łódzkiej.

ATH – kierunki i wydziały

ATH w Bielsku-Białej składa się z 5 wydziałów:

  • Wydział Budowy Maszyn i Informatyki
  • Wydział Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska
  • Wydział Zarządzania i Transportu
  • Wydział Humanistyczno-Społeczny
  • Wydział Nauk o Zdrowiu

Najpopularniejsze kierunki studiów na ATH to zarządzanie oraz mechanika i budowa maszyn.

Obecnie na ATH kształci się około 6000 studentów, a liczba doświadczonych pracowników akademickich stale rośnie. Obecnie pracuje tak około 400 nauczycieli i innych specjalistów, w tym około 200 profesorów i lekarzy.

Bielsko-Biała ATH – kampus studencki

Akademia Techniczno-Humanistyczna zarządza obiektami o łącznej powierzchni około 2000 metrów kwadratowych, składającymi się z dwóch budynków zlokalizowanych w centrum Bielska-Białej. Do dyspozycji studentów jest również Dom Studencki nr 1 przy ul. Spółdzielców 11. Co więcej, samo miasto zapewnia wiele atrakcji i rozrywki. Bielsko-Biała to miasto natury i sztuki, w którym można rozwijać swoje zainteresowania.

ELS legitymacja studencka z hologramem

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS opatrzona hologramem służy do weryfikacji tożsamości i statusu studenta. Wydawana jest po zakwalifikowaniu się na studia i uiszczeniu opłaty. Ważna naklejka na legitymacji upoważnia studenta do korzystania z ustawowych zniżek i rabatów studenckich, m.in. do tańszego o 51% biletu PKP. Okazując legitymację studencką mniej płaci się w teatrach, muzeach, galeriach i na koncertach. Warto pamiętać, że legitymacja studencka uprawnia do zniżek na komunikację miejską również po ukończeniu 26 r. ż.! Dzięki niej można wyrobić również kartę ISIC lub EURO26. To międzynarodowe karty, które zapewniają ubezpieczenie oraz zniżki w punktach handlowych i usługowych na całym świecie.

Hologramy kolekcjonerskie dla prawdziwych kolekcjonerów – zobacz jakie naklejki els mamy ofercie.