Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

AWF w Katowicach

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach to trzy wydziałowa szkoła wyższa. Jest ona jedną z największych akademii sportowych w Polsce. Obecnie kształci ponad 5000 studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, 80 doktorantów i 500 studentów studiów podyplomowych.

 

AWF Katowice

Akademia zapewnia kształcenie na wszystkich trzech poziomach: licencjackim, magisterskim i doktoranckim. Ponadto dostępne są również studia podyplomowe w wybranych dziedzinach wychowania fizycznego i zarządzania sportem.

 

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

Obecnie Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach składa się z trzech wydziałów:

  • Wydział Wychowania fizycznego – posiada pełne prawa akademickie – nadawanie stopni naukowych i tytułów naukowych
  • Wydział Fizjoterapii – prowadzone są działania w celu uzyskania pozwolenia na prowadzenie studiów doktoranckich
  • Wydział Zarządzania sportem i Turystyką

Na AWF w Katowicach można studiować na takich kierunkach jak: Wychowanie fizyczne, Turystyka i Rekreacja, Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Aktywność fizyczna i zdrowie w życiu publicznym, Fizjoterapia, Zarządzanie

 

AWF Katowice Oferta Edukacyjna

Akademia w Katowicach posiada nowoczesne zaplecze dydaktyczne i dobrze wyposażone laboratoria naukowe usytuowane w czterech oddzielnych budynkach oraz nowy stadion lekkoatletyczny. Szkoła oferuje szeroką gamę obiektów sportowych, na przykład: wielofunkcyjna siłownia sportowa z dwoma basenami, kort do squasha, strzelnica sportowa, sala taneczno-gimnastyczna, sala judo i hale sportowe w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych, trzy boiska do siatkówki plażowej i jedna plaża boisko do piłki ręcznej, sztuczna ściana wspinaczkowa o wysokości 12 metrów i sztucznej ścianie o szerokości 25 metrów, siłownia do sportów zespołowych z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, boisko do siatkówki, piłki nożnej i koszykówki oraz sala do podnoszenia ciężarów i fitness.

AWF Elektroniczna Legitymacja Studencka

Każdy student Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach  otrzymuje na początku swojej kariery naukowej legitymację studencką z hologramem, która upoważnia go do zniżek na przejazdy komunikacją miejską oraz różnych innych rabatów. Ważna jest tylko z aktualną naklejką na legitymację. Elektroniczna legitymacja studencka przedłużana jest co semestr.

 

Szukasz naklejki na legitymację? Tutaj kupisz kolekcjonerski hologram na legitymację studencką.