Najlepsze uczelnie w Krakowie

Wybierasz się na studia do Krakowa? Nie wiesz jaką uczelnię wyższą wybrać? Poznaj najlepsze uczelnie w jednym z największych i najpiękniejszych polskich miast!

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI 

Uniwersytet Krakowski jest najstarszą uczelnią w Polsce i jedną z najstarszych w tym regionie Europy. Ufundowany został 12 maja 1364 roku przez króla polskiego Kazimierza Wielkiego. Obecnie Uniwersytet Jagielloński ma szeroką ofertę dydaktyczną skierowaną do studentów. Struktura uczelni obejmuje 16 wydziałów, w tym trzy medyczne, które powróciły do jedności z UJ w 1993 roku i tworzą tzw. Collegium Medicum. Prestiż uniwersytetu podnoszą ponadto znani nie tylko w Polsce ale i na całym świecie absolwenci: Wisława Szymborska, Jan Paweł II, czy Stanisław Lem.

KRAKOWSKA AKADEMIA

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego to największa prywatna uczelnia akademicka w  Małopolsce. Funkcjonuje od 1 października 2000 roku. Na Krakowskiej Akademii podjąć można studia na 23 kierunkach studiów licencjackich I stopnia, uzupełniających II stopnia i jednolitych magisterskich, studiach MBA realizowanych we współpracy z brytyjskim Uniwersytetem w Bedfordshire, studiach i seminariach doktoranckich oraz studiach podyplomowych.

AGH – AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA

AGH – Akademia Górniczo-Hutnicza to  uniwersytet techniczny, który funkcjonuje od 1919 roku. Obecnie na AGH studenci kształcą się w ramach 62 kierunkach, w tym ponad 200 specjalnościach. Na AGH studiuje obecnie około 30 tysięcy studentów. Według rankingu uczelni technicznych, AGH, zajmuje trzecie miejsce w Polsce. Na AGH funkcjonują wydziały takie jak: Wydział Górnictwa i Geoinżynierii, Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, Wydział Odlewnictwa czy Wydział Metali Nieżelaznych.

Na wszystkich uczelniach w Polsce obowiązują identyczne legitymacje ELS, których ważność potwierdzają naklejki ELS. Jeśli chcesz poczuć się jak student, zacznij kolekcjonować hologramy els!

Już dziś zamów najnowszy hologram ELS 31-03-2019!