Legitymacja studencka w wersji papierowej

WERSJA PAPIEROWA LEGITYMACJI STUDENCKIEJ – JAK WYGLĄDA

Papierowa legitymacja studencka praktycznie wyszła już z użycia.Zastąpiła ją bowiem na większości uczelni w Polsce, papierową legitymację studencką zastąpiła Elektroniczna Legitymacja Studencka. Legitymacja papierowa przyjmuje w formie małej książeczki, która zawiera zdjęcie, imię i nazwisko studenta, miejsca urodzenia, miejsce zamieszkania, jego własnoręczny podpis oraz numer albumu. Nazwa uczelni zawarta jest na pieczątce.Legitymacja w wersji papierowej nie posiada miejsca na hologramy, a okienka na małą pieczątkę, potwierdzającą ważność legitymacji studenckiej.

LEGITYMACJA ELS 

ELS – Elektroniczna Legitymacja Studencka to dokument, który potwierdza tożsamość oraz status studenta danej uczelni. Legitymacja ta przybiera postać zielonej plastikowej karty. Dla każdej polskiej uczelni legitymacje wyglądają identycznie. Na legitymacji ELS znajdują się informacje o studencie takie jak: imię i nazwisko, numer albumu, adres studenta oraz numer PESEL. Na legitymacji znajduje się też zdjęcie studenta. Każda legitymacja, aby mogła zostać uznana za ważną musi zawierać aktualną naklejkę ELS. Hologramowa naklejka przyklejana jest na odwrocie legitymacji w specjalnie przeznaczonym na to miejscu. Na niej znajduje się data ważności nacinana laserowo, znak orła oraz znak RP. Gdy na legitymacji ELS, brak miejsca na legitymacji na przyklejenie naklejki – student zwraca wówczas ELS do sekretariatu ds. studenckich i wnosi opłatę za wydanie nowego oryginału ELS.

HOLOGRAMY KOLEKCJONERSKIE NA ELS

Ważność legitymacji studenckiej ELS potwierdza aktualna naklejka ELS. Jednak poza taką funkcją, hologram pełnić też może rolę okazu w kolekcji filatelistycznej. Kolekcjonowanie naklejek ELS to coraz bardziej popularne hobby. Każdy kto chce wrócić wspomnieniami do czasów studenckiej młodości powinien rozważyć zakup takich naklejek. Po za tym, każdy hologram to unikatowy okaz. Specjalny wzór naklejek ELS wymagany przez rozporządzenie ministerstwa oraz ich niewielki okres ważności powoduje, że mają one naprawdę znaczną wartość.

Hologramy kolekcjonerskie ELS 31-03-2019 już w sprzedaży! Sprawdź teraz!