Karta studenta

KARTA STUDENTA – INFORMACJE PODSTAWOWE 

Karta studencka zwana jest fachowo ELS – Elektroniczną Legitymacją Studencką. Potwierdza ona tożsamość oraz status studenta na uczelniach w Polsce. ELS ma postać plastikowej karty w zielonym kolorze. ELS pozwala studentom na korzystanie ze zniżek studenckich na przejazdy komunikacją miejską, w restauracjach i kawiarniach. Obecnie karta studenta może służyć też jako karta biblioteczna, a nawet karta płatnicza.

LEGITYMACJA STUDENCKA ELS – JAK WYGLĄDA? 

Elektroniczna Legitymacja Studencka przyjmuje formę karty z tworzywa sztucznego z wbudowanym procesorem. Wzór graficzny ELS  jest jednolity dla wszystkich uczelni i został określony w  Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 2 listopada 2006 w sprawie dokumentacji przebiegu studiów. Elektroniczna Legitymacja Studencka zawiera podstawowe informacje o studencie, numer albumu oraz zdjęcie studenta. Na odwrocie karty ELS znajduje się miejsce na naklejki hologramowe ELS z aktualną datą ważności.

NAKLEJKI HOLOGRAMOWE ELS 

Każda legitymacja els, aby mogła zostać uznana za ważną musi posiadać naklejkę hologramową ELS. Na niej znajduje się data ważności w formacie 31-03-xx lub 31-10-xx.  Aby uzyskać nową nakleję els studenci udają się do dziekanatów swoich wydziałów. W ciągu roku mamy dwie edycje naklejek els – każda naklejka ważna jest przez okres jednego semestru. Każda naklejka jest identyczna na wszystkich uczelniach w Polsce zarówno w Warszawie jak innych miastach w Polsce takich jak: Toruń, Gdańsk, Łódź, Wrocław czy Katowice lub Rzeszów. Autentyczny hologram zawiera: znak orła, znak RP oraz laserowo nacinaną datę. Hologramy na legitymację ELS można również kolekcjonować.

31.10.19 hologram kolekcjonerski na legitymacje ELS– nowa data już w kolekcji, kup teraz!