Juwenalia

JUWENALIA – INFORMACJE PODSTAWOWE

Juwenalia to święto studentów, obchodzone w Polsce corocznie w maju. Juwenalia jako pierwsze odbywały się w Krakowie, już w XV wieku. Podczas juwenaliów, trwających zazwyczaj kilka dni, odbywają się różnego rodzaju zabawy, imprezy oraz koncerty. Mimo,że juwenalia są świętem studentów, to uczestniczyć może w nich tak naprawdę każdy. Każda uczelnia samodzielnie wybiera czas świętowania. Juwenalia organizowane są przez samorządy studenckie

JUWENALIA – DLA KOGO? 

Juwenalia to impreza, w której uczestniczyć może każdy. Jest to głównie impreza studencka, ale na koncertach czy w innych wydarzeniach, udział biorą także inne osoby, nie tylko studenci. Niektóre koncerty są bezpłatne, a na niektóre należy kupić bilet. Najczęściej w czasie juwenaliów organizowane są całe miasteczka studenckie. Najczęściej na koncertach w czasie juwenaliów występują najbardziej znani i lubiani przez młode pokolenie studentów, artyści.

JUWENALIA – CZY POTRZEBNA JEST LEGITYMACJA STUDENCKA?

Juwenalia organizowane są przez studentów, jednak aby brać w nich udział nie jest potrzebna legitymacja studencka. Legitymacja studencka ELS to dokument, który potwierdza tożsamość studenta i jego status – obecność na liście studentów. ELS, aby mogła być uznana za ważną musi być potwierdzona przez aktualną naklejkę hologramową ELS. Już dziś możesz zakupić nową naklejkę studencką ELS 31-03-2019!

 

Naklejki hologramowe na legitymacje ELS 31-03-2019– mamy już nowe egzemplarze, zapraszamy!